Mire jó a halolaj kapszula?
Szervezetünk megfelelő működéséhez szükség van omega-3 zsírsavakra, pontosabban omega-3 EPA és DHA zsírsavakra. Ezeket a zsírsavakat a növényi eredetű ételek nem tartalmazzák, ezek algákban, halakban és az ezekből készült halolajban találhatóak. Mivel ezek esszenciális zsírsavak, szervezetünk nem tudja előállítani, így tehát marad az étkezés útján való bevitel.
Jogos a kérdés, hogy ha eddig se szedtél, akkor most miért szednél halolajat?
- előnyösen befolyásolja a szem látóhártya, az agy- és idegsejtek működését,
- nélkülözhetetlen az immunrendszer normális működéséhez,
- védi az érfalakat az érelmeszesedéstől,
- segíti a gyulladásos típusú betegségek gyógyulását,
- segít a szív és érrendszeri megbetegedések, valamint a szívritmuszavar kialakulásának megelőzésében,
- csökkenti az újbóli szívinfarktus bekövetkezésének rizikóját,
- csökkenti a vérrög kialakulásának a kockázatát azáltal, hogy gátolja a véralvadást elősegítő faktorokat,
- segít a bőrbetegségek (pl. ekcéma, pszoriázis, hajhullás stb.) enyhébb formáinak megelőzésében és kiegészítő kezelésénél is.
A kedvező hatás eléréséhez napi 250 mg DHA bevitele szükséges. (EFSA)
Szervezetünkben számos betegség okozója is lehet az omega-3 hiány illetve az egészségtelen irányba eltolódott omega-3 - omega-6 arány. Ezt az arányt omega-3 bevitellel lehet megtartani. (Omega-6 zsírsavakból jellemzően többet fogyasztunk az egyoldalú táplálkozás miatt: állati zsírok, növényi olajok.)
Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy például az Eskimo-3 Brainsharp halolaj és halolaj kapszula is tartalmaz pluszban GLA-t, ami csökkenti a menstruációval járó kellemetlen tüneteket.
Rengeteg érv szól a szedés mellett, és az már csak ízlés kérdése, hogy kapszula vagy olaj formában szeded, viszont érdemes korosztálynak megfelelő halolaj készítményt választani. Gyermekkorban kifejezetten gyermekeknek készült halolajokat, felnőtteknek pedig a felnőtt halolaj készítményeket ajánlott választani.